Czemu najlepiej korzystać z druku banerów? Jakie mamy korzyści tego rozwiązania? O jakich kwestiach pamiętać?

Jak wybieramy najbardziej profesjonalny rodzaj druku wielkoformatowego oraz jego wykończenia, na pewno trzeba wziąć pod uwagę różnorodne kwestie, jak potencjalny sposób zamontowania, miejsce przeznaczenia, lecz także rodzaj ekspozycji i możliwości finansowe.

Kolorowe reklamy

Autor: Helen Alfvegren
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różnorakie sposoby na taką reklamę, najlepsze jednakowoż są, i to już od bardzo dawna, banery. Spotykać jesteśmy w stanie je w sumie w każdym mieście, wiele firm zajmuje się ich wytwarzaniem. Możemy więc powiedzieć, że jeśli druk banerów Gdynia gwarantuje interesującą propozycję tworzenia takiej kampanii, by osiągnąć reklamowy sukces – więcej o drukowaniu banerów w Gdyni. Zresztą to samo możemy powiedzieć jeżeli mamy na myśli druk banerów w Gliwicach. Zresztą tego typu forma reklamy pojawia się w wielu innych ośrodkach miejskich, gdyż to po prostu działa. Najlepszym przykładem jest także Gdańsk.

Baner to faktycznie najbardziej popularna opcja, to materiał jaki przypomina plandekę samochodową, od jakiej różni się grubością. Banery najczęściej występują w kolorze białym, który potem zadrukowuje się różnymi kolorami, jakie są ustalane wcześniej w projekcie – banery reklamowe w gdańsku. Banery wiesza się na płotach, ścianach czy tablicach ogrodzeniowych. Stosowane są też do kasetonów do podświetleń, jakie dostrzegalne są na elewacjach centrów handlowych. Banery dość często drukowane są na maszynach twardo-solwentowych, gdyż druk uzyskiwany przy ich pomocy jest o wiele bardziej korzystny cenowo od innych rodzajów. Dodatkowo, ze względu na krótki okres ekspozycji billboardów nie powinniśmy inwestować większych nakładów finansowych. Największe walory tego typu technologii to na pewno wieloletnia trwałość grafiki i odporność na zewnętrzne czynniki, lecz również duże rozmiary wspomnianych maszyn.

drukarnie i ich oferta
Na rynku możemy aktualnie spotkać drukarnie, które dysponują maszynami mającymi zadruk o szerokości pięciu metrów w jednym kawałku, to tylko pokazuje wielkie możliwości – druk banerów w Gliwicach. Generalnie znaczy to, iż w przypadku dużej grafiki, na przykład na elewację, materiał będzie posiadał możliwie najmniejszą ilość łączeń. Czemu tak się dzieje, czym jest łączenie? W przypadku maszyn o mniejszej szerokości zadruku, niezbędne jest dzielenie pliku do druku na części o właściwej szerokości danej drukarce oraz łączenie – obejma zaciskowa termiczne różnych brytów.