Co zrobić, żeby dostać pracę po zakończeniu studiów?

Wszyscy dobrze wiemy, jak niełatwo w dzisiejszych czasach dostać dobrą posadę. W związku z panującym gospodarki, mnóstwo zakładów decyduje się na redukcję etatów. To znaczy, że młodzi absolwenci, którzy ledwo co zdobyli dyplom, nie mają szans na stałe zatrudnienie. Okazuje się, nawet ukończenie dobrej szkoły wyższej nie może nam zagwarantować znalezienia dobrej posady. Absolwenci są załamani.

Praca w zawodzie opiekunki jest idealnym zajęciem dla pań po pięćdziesiątce, które mają niemałe problemy ze znalezieniem zatrudnienia

Obecny rynek pracy stał się mało łaskawy dla niewykwalifikowanych pań po czterdziestce. Ów rynek na razie rządzi się własnymi prawami i nierzadko dyskryminuje potencjalnych pracowników, a szczególnie reprezentantki płci pięknej. Choć w anonsach nie wolno używać dyskryminujących sformułowań, to pracodawcy wcale się tym nie przejmują. Jeżeli ktoś jednakże twierdzi, że ambitna, a równocześnie pracowita sześćdziesięciolatka, która ma poważne braki w wykształceniu i przez ostatnie piętnaście lat zajmowała się tylko dziećmi, zostaje skazana na wieczne bezrobocie, ten oczywiście jest w błędzie.

Wyjeżdżasz na urlop? Wymień walutę

W obecnych czasach, mimo iż posiadamy możliwość korzystania z karty zagranicą, nadal większość ludzi płaci gotówką w obcych państwach. Nic w tym dziwnego, daje nam to ogromną kontrolę nad wydatkami, jeżeli nie potrzebujemy nieustannie w głowie analizować sobie wymiany pomiędzy dwoma walutami.

Ciekawa i przydatna tematyka szkoleń dotyczących zarządzania projektami

Nowoczesne metody szkoleniowe obejmują zróżnicowaną tematykę, o czym się przekonało już mnóstwo osób. Wśród najchętniej wybieranych i najczęściej rekomendowanych można wymienić specjalistyczne szkolenia dotyczące zarządzania projektami. Przydają się one podczas pracy w rozmaitych branżach, a jednym z czołowych jest szkolenie prince2.

Jaką funkcję pełni szkolenie BHP i z jakiego powodu jest tak znaczące?

Każdy pracownik, który podejmuje nową pracę musi przymusowo przejść przez kurs BHP. Znajomość zasad BHP jest nadzwyczaj znacząca, ponieważ ma ważny wpływ na bezpieczeństwo w pracy – zarówno swoje, jak i innych. Znajomość zasad BHP pozwala uniknąć zagrożenia w pracy, natomiast w razie wypadku odpowiednie przygotowanie pozwoli migiem zareagować i zażegnać zagrożenie.