Wybranie, a potem otworzenie własnego rachunku bankowego może zając sporo czasu, bo oferta poszczególnych banków pozostaje bardzo rozbudowana

Współczesne banki w ojczyźnie i na świecie oferują swoim klientom wiele najróżniejszych udogodnień w ramach prowadzeniach rachunków bankowych. Z jednej strony bywa to rezultatem postępu informatyki, która w znaczący sposób zmieniła oblicze bankowości, a z drugiej przecież sami zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania konsumentów rosną z każdym miesiącem. Wyobraźmy sobie, że właśnie otrzymaliśmy nową pracę i natychmiast pada pytanie o numer rachunku w banku. Osoby czterdziestce zazwyczaj mają już swoje konta osobiste, lecz te młodsze często jeszcze nie. Sprawdźmy, czym kierują się konsumenci przy wyborze placówki bankowej.

konto bankowe

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejszym kryterium zdaje się być wysokość należności, jaką trzeba zapłacić za prowadzenie konta.

Poszukujesz interesujących danych na przedstawiany temat? Na pewno po przejściu do wpisu znajdziesz takie materiały, które okażą się dla Ciebie pasjonujące.

Najprawdopodobniej w tym przypadku najlepiej mają uczniowie, ponieważ banki przygotowują dla nich atrakcyjne propozycje – za prowadzenie konta nastoletnie osoby nie płacą ani złotówki. To bardzo sprytny trik, ponieważ raz pozyskany klient nieczęsto zmienia bank, a jeśli nawet, to musi mieć ku temu istotne powody. Z kolei mężczyźni zarabiający poniżej średniej krajowej bywają zmuszeni dokładnie się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Konta osobiste także mogą być bezpłatne, ale należy spełnić określone w umowie warunki, co w przypadku niektórych osób, zwłaszcza tych o mniejszych i nieregularnych dochodach pozostaje w sferze marzeń. Szczegóły na stronie .

konto bankowe

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym kryterium bywa komfort korzystania z usług bankowych. W obecnych czasach, gdy czas jest cenny jak złoto mp gold inwestycja w złoto i liczy się każda minuta, to niektórym osobom zależeć będzie na błyskawicznych wirtualnych transakcjach. Szybki przelew bywa podstawą dla handlowców i zwykłych użytkowników portali aukcyjnych. O szybki przelew internetowy będą zabiegać także duże korporacje, które nierzadko potrzebują pilnie przelać środki pieniężne na konto swojego kontrahenta. A kto chociaż raz poszukiwał bankomatu doskonale wie, jak ważny bywa powszechny dostęp do tego typu urządzeń. Dowiedz się więcej za pośrednictwem .

Odrębną, o ile nie najistotniejszą grupą nabywców usług, pozostają dla banków ci najbogatsi. Duży i stały przypływ gotówki na konto gwarantuje nie tylko bezpłatne konto, ale również szereg pozostałych korzyści, które równocześnie są niedostępne dla przeciętnych obywateli. Możemy w tym miejscu wymienić przykładowo obsługę poza kolejką. W niektórych oddziałach na załatwienie własnej sprawy (np. wypłaty większej sumy pieniędzy) trzeba czekać nawet 1 godzinę, więc strategiczny klient nie może zostać narażony na takie niedogodności.