Wybranie, a potem otworzenie własnego rachunku bankowego może zając sporo czasu, bo oferta poszczególnych banków pozostaje bardzo rozbudowana

karta do konta
Współczesne banki w ojczyźnie i na świecie oferują swoim klientom wiele najróżniejszych udogodnień w ramach prowadzeniach rachunków bankowych. Z jednej strony bywa to rezultatem postępu informatyki, która w znaczący sposób zmieniła oblicze bankowości, a z drugiej przecież sami zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania konsumentów rosną z każdym miesiącem. Wyobraźmy sobie, że właśnie otrzymaliśmy nową pracę i natychmiast pada pytanie o numer rachunku w banku. Osoby czterdziestce zazwyczaj mają już swoje konta osobiste, lecz te młodsze często jeszcze nie. Sprawdźmy, czym kierują się konsumenci przy wyborze placówki bankowej.

konto bankowe
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejszym kryterium zdaje się być wysokość należności, jaką trzeba zapłacić za prowadzenie konta. Najprawdopodobniej w tym przypadku najlepiej mają uczniowie, ponieważ banki przygotowują dla nich atrakcyjne propozycje – za prowadzenie konta nastoletnie osoby nie płacą ani złotówki. To bardzo sprytny trik, ponieważ raz pozyskany klient nieczęsto zmienia bank, a jeśli nawet, to musi mieć ku temu istotne powody. Z kolei mężczyźni zarabiający poniżej średniej krajowej bywają zmuszeni dokładnie się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Konta osobiste także mogą być bezpłatne, ale należy spełnić określone w umowie warunki, co w przypadku niektórych osób, zwłaszcza tych o mniejszych i nieregularnych dochodach pozostaje w sferze marzeń. Szczegóły na stronie .

konto bankowe
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym kryterium bywa komfort korzystania z usług bankowych. W obecnych czasach, gdy czas jest cenny jak złoto i liczy się każda minuta, to niektórym osobom zależeć będzie na błyskawicznych wirtualnych transakcjach. Szybki przelew bywa podstawą dla handlowców i zwykłych użytkowników portali aukcyjnych. O szybki przelew internetowy będą zabiegać także duże korporacje, które nierzadko potrzebują pilnie przelać środki pieniężne na konto swojego kontrahenta. A kto chociaż raz poszukiwał bankomatu doskonale wie, jak ważny bywa powszechny dostęp do tego typu urządzeń. Dowiedz się więcej za pośrednictwem .

Odrębną, o ile nie najistotniejszą grupą nabywców usług, pozostają dla banków ci najbogatsi. Duży i stały przypływ gotówki na konto gwarantuje nie tylko bezpłatne konto, ale również szereg pozostałych korzyści, które równocześnie są niedostępne dla przeciętnych obywateli. Możemy w tym miejscu wymienić przykładowo obsługę poza kolejką. W niektórych oddziałach na załatwienie własnej sprawy (np. wypłaty większej sumy pieniędzy) trzeba czekać nawet 1 godzinę, więc strategiczny klient nie może zostać narażony na takie niedogodności.