Wspieranie innowacyjnych rozwiązań

W tych czasach innowacyjne rozwiązania są bardzo dobrze postrzegane. Bo dziś potrzebni są ludzie, którzy mają wyobraźnię, którzy mają ochotę tworzyć ciekawe rzeczy. Bo bez nich trudno byłoby coś pozmieniać na świecie, czy to globalnie, czy też na lokalnym obszarze. Tak, więc istnieją przeróżne sposoby na wspieranie kreatywności. Istotne żeby wspierać kreatywność już wśród dzieci, które z czasem, kiedy zaczną dorastać będą mogły realizować każdy swój szalony pomysł. Sporo osób, które postanowili wprowadzić swój pomysł w życie nie wiedzą skąd powinni brać na to środki.

ciekawe projekty

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Powstało jednak coś takiego jak zbiórka publiczna (więcej na stronie), co sprawia, ze każda osoba chętna może wspierać dany projekt. Musimy tylko zarejestrować się na którejś ze stron, zaprezentować swój pomysł na to, co mamy ochotę zrobić i czekać aż chętne osoby przekażą na to pieniądze. Faktycznie warto poszukać stron internetowych z takimi akcjami, a trochę ich w naszym kraju istnieje. Dlatego kiedy naprawdę chcielibyśmy czegoś dokonać, to środki finansowe nie okażą się problemem. Gdy już przedstawimy nasz projekt na którejś ze stron wspierających różne projekty powinniśmy rozpropagować ten projekt na portalach społecznościowych. Pewni ludzie to zauważą i na pewno nam pomogą.

Pożyczki społecznościoweGdy pójdziemy do placówki bankowej może wyjść na to, że niestety nie posiadamy zdolności , by móc dostać kredyt. Kolejną możliwością jest skorzystanie z kredytów chwilówek. Ale wiele osób nie jest w stanie się do nich przekonać.

zbiórka pieniędzy

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy wtedy wziąć pod uwagę social lending. To możliwość pożyczenia pieniędzy przez Internet od osób mających nadwyżkę finansową. Tego rodzaju opcja nie jest wszystkim znana, ale w Polsce jest parę platform w sieci, na których można się zarejestrować i wziąć tego typu pożyczki. Platformy crowdfounding są zróżnicowane pod względem wielkości pożyczania pieniędzy. Nie wszyscy w naszym kraju słyszeli o tego rodzaju rozwiązaniu, ale naprawdę dobrze wziąć to pod uwagę. Bo to ciekawa alternatywa dla wzięcia pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości) w banku. Zwłaszcza, jeżeli mamy pieniądze z umowy zlecenia albo umowy o dzieło, bo w takiej sytuacji nieczęsto jesteśmy wiarygodni dla banków.