Właściwe oznakowanie numeryczne budynków jest niezwykle istotne, gdy ingerować musi karetka pogotowia czy straż pożarna.

Problem prawidłowego oznaczenia nieruchomości, jest tematem regulacji ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne. Właściciele posesji zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że odpowiednie oznakowanie obiektów jest ich obowiązkiem . Chodzi o umieszczenie tabliczki z liczbą porządkową posesji, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości. Dodatkowo, taką tablicę należy prawidłowo oświetlić. Poprawne oznaczenie posesji ma istotną rolę rangę, w powszedniej służbie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ład oraz pracowników służby medycznej.

numer domu

Autor: Thomas Abbs
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadacze domów nie są w pełni świadomi konsekwencji, iż brak szyldu z liczbą porządkową posesji może bardzo wydłużyć czas wyczekiwania na ingerencję policji bądź dotarcie karetki pogotowia.

Czy masz więcej pytań? (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-spadkowe/) Nie obawiaj się! My zapewne uszanujemy wszelaką możliwość kontaktu. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.

Często zdarza się bowiem, że służba medyczna, straż pożarna czy też radiowóz błądzą po terenie, pytając o właściwy miejsce zamieszkania. Tym samym tracąc bezcenne minuty, które mogą ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Właściciele posesji muszą zatem wiedzieć, że samo umieszczenie na budynku ozdobnego numeru nie wystarczy.

Ciekawią Cię przedstawione przez nas zagadnienia? Szalenie nas to cieszy. Zapraszamy zatem na nowy interesujący wpis, który umieściliśmy pod podanym linkiem.

Od estetycznej istotniejsza jest informacyjna funkcja oznaczenia posesji. Dlatego kiedy dom położony jest w głębi ogrodzonej posesji, wywieszkę z liczbą porządkową trzeba zamontować nie tylko na nim, ale również na ogrodzeniu.

numer domu

Autor: unblessed_scalar
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo według polskiej normy budynki użyteczności publicznej powinny mięć mieć poprawnie oznaczone wyjścia ewakuacyjne, po to aby zapewnić szybką i niezawodną ucieczkę ludzi z obszaru zagrożonego pożarem. Muszą również zostać opatrzone znakami ochrony przeciwpożarowej. Z uwagi na zabezpieczenie osób znajdujących się w budynkach, oznaczenia ewakuacyjne są ważnym atrybutem podczas ewakuacji. Oznakowanie obiektów tabliczkami i znakami ewakuacyjnymi, daje użytkownikom świadomość bezpieczeństwa. W razie wystąpienia zagrożenia będą mogli z łatwością odnaleźć drogę do wyjścia na zewnątrz z obiektu.

Znakowaniem obiektów trudnią się także agencje reklamowe, zaś wykonywanie działań tego typu ma służyć promowaniu produktów oraz marek, czy po prostu – umiejscowienia tych spółek. Zobacz pod tym linkiem: