Twórcze rozwiązywanie problemów będzie bardzo pożądane

Gry symulacyjne mogą sporo dopomóc. Istnieją zawody, w których nie ma miejsca na niepewność oraz namyślanie się, ponieważ musimy zareagować prędko, lecz też skutecznie. Z tego powodu właśnie coraz więcej zjawiają się gry symulacyjne, które powinny przygotować na wykonywanie danego zadania, powinny powodować że człowiek będzie polegać na swojej intuicji oraz będzie mógł potrenować parę wariantów swojego zachowania, tak by potem, jeśli dana sytuacja przydarzy się naprawdę, już się nie namyślać co będzie odpowiednie.

szkolenie

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie wszystko uda się przewidzieć więc czasem mogą pojawić się zdarzenia, których się nie ćwiczyło. Wtenczas bardzo ważne będzie twórcze rozwiązywanie problemów, wyjście z inicjatywą oraz proponowanie niekonwencjonalnych sposobów. Nawet gdy konkretna taktyka się nie sprawdzi, to można okazać się pewnym, że będzie się docenianym za nietypowe zachowania i za pokazanie, że potrafimy samodzielnie myśleć, dopasowując się do aktualnej sytuacji.

Szkolenia dla trenerów ciągle należy przeprowadzać

Nie ma znaczenia co pragniemy trenować, co chcemy zaszczepić we własnych uczniach. Musimy wtedy powiedzieć, że z jednej strony trzeba im powiedzieć wszystko co dowiedzieliśmy się na dany temat, lecz z drugiej strony należy uzyskać ich szacunek i posłuch. Dlatego właśnie szkolenia dla trenerów odbywają się na paru płaszczyznach, tak by objąć całość ich oddziaływania, aby potrafili nie tylko przekazywać swoją wiedzę, ale żeby wykonali to w właściwy sposób.

Zawsze należy okazać się właściwie przygotowanym

Musimy przyłożyć wszystkich sił, aby być odpowiednio przygotowanym do spełniania swojego zadania. Nie ma tu znaczenia, czy będziemy pracownikiem banku, czy będziemy obsługiwać urządzenia na produkcji, czy być może ćwiczyć następnych zawodników w drużynie narodowej.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z owego intrygującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to kredyt pod kontrakt i przenieś się do następnej witryny.

Czytaj też .