Opłat mamy tak dużo, że nie sposób im podołać. Sprawdzaj, czy wszystko jest spłacone!

Co miesiąc bywamy zmuszeni do opłacania rachunków domowych. Płacimy czynsz, energię elektryczną, rachunek za wodę, wywóz odpadów, jak również za usługi rozrywkowe, czyli telefon, internet i telewizję. Każdy człowiek w Polsce posiadający zarejestrowany telewizor zostaje zobligowany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.

opłaty za telewizję i radio

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Ustalona opłata wzbudza niechęć Polaków

Od wielu lat na naszych rodakach posiadających działające aparaty radiowe i telewizyjne spoczywa wymóg rejestracji sprzętu oraz składania regularnej opłaty abonamentowej.

Jeżeli zainteresowało Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (www.notariuszpokojski.pl/), a na pewno zdobędziesz wiele fascynujących informacji na ten temat.

Abonament RTV nie jest tani, ponieważ miesiąc korzystania z odbiornika telewizyjnego kosztuje ponad 20 złotych, a radia ponad 6 złotych. Opłaty te wzbudzają w Polakach spore wątpliwości, ponieważ wiele osób opłaca też telewizje kablowe oraz cyfrowe, a mimo to trzeba płacić kolejny raz za samo posiadanie telewizora. Sporo osób w pewnym momencie przestało opłacać abonament RTV. W ostatnim czasie do ich domów przyszły jednakże upomnienia i wezwania do zapłaty naprawdę wysokiej kary.

Jeżeli ma miejsce przedawnienie abonamentu RTV?

Poczta Polska wystosowała upomnienia, w których żąda opłacenia bardzo dużej kary, ma to być kwota równa trzydziestokrotnej cenie abonamentu. Przestraszeni konsumenci masowo poczęli poszukiwać pomocy i informacji, kiedy następuje przedawnienie abonamentu RTV. Jak się okazuje, zaległości z tego tytułu podlegają przedawnieniu po pięciu latach. Obecnie sejm pracuje nad lepszą ustawą radiofoniczną, która powinna zlikwidować opłatę abonamentową, a na jej miejsce zastosować opłatę audiowizualną, dużo niższą. Nie powiedziano jednakże, kiedy przepisy się zmienią.

prawo
Radca prawny odpowie na wszystkie pytania

Osoby, które otrzymają podobne wezwanie do zapłaty oraz boją się, czy ich zaległość uległa już przedawnieniu, mają możliwość odwiedzić fachowca i przedstawić nasuwające się wątpliwości. Odpowiednim miejscem, by poszukać wsparcia, okaże się kancelaria prawna. W internecie można znaleźć bardzo wiele informacji, jednakże czasami okazują się one sprzeczne i niejasne. Rozmowa z prawnikiem rzuci na sprawę całkiem nowe światło i pomoże dobrze zareagować na otrzymane wezwanie do zapłaty. W kancelarii prawnej można dostać pomoc w wielu sytuacjach i przy różnych kłopotach: osobistych i zawodowych.