Najlepsze lokaty

Ranking lokat stworzony został po to by pomóc wybrać klientowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego oczekiwań. Nie istnieje bowiem jedna, uniwersalna lokata, podobnie jak nie znajdziemy najlepszego komputera, samochodu czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Klienci Wybierają różnorodne produkty oszczędnościowe, ponieważ każdy z nas jest inny, ma odmienną sytuację finansową oraz własne cele związane z oszczędzaniem.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób w naszym kraju oszczędza w perspektywie krótkoterminowej, np. na zakup mebli do mieszkania, na wakacje, auto lub na drobne przyjemności – w takim razie wybór lokaty krótkoterminowej to logiczne rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, wśród oszczędzających nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich dzieci – takie osoby częściej skłaniają się do długoterminowego oszczędzania.

Wrzesień kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego. To właśnie w tym miesiącu podopieczni rozpoczynają naukę polskiego, matematyki czy biologii. Warto by do tych wszystkich szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku finansowym wrzesień to kolejny miesiąc, w którym oprocentowanie depozytów bankowych nie zachwyca. Lokaty jak i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak w tamtym roku czy 2 lata temu. Niektóre osoby zdecydowały się wycofać środki z banków i przenieść je inwestując w fundusze lub nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, jak pokazują dane opublikowane przez NBP, większość Polaków postanowiła lokować swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz na rachunkach oszczędnościowych.

finanse
Zarówno lokaty krótkoterminowe, jak i konta oszczędnościowe posiadają ogromną zaletę, która jest niezwykle istotna w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chodzi oczywiście o brak konieczności zamrażania swoich środków finansowych na długi okres. Banki w przypadku tych produktów, umożliwiają zazwyczaj wypłatę pieniędzy bez utraty nagromadzonych odsetek. To daje możliwość przenoszenia środków na nowe, coraz rentowniejsze produkty oferowane przez polskie banki. Rankingi ofert tworzone są na podstawie ofert produktów oszczędnościowych dostępnych w chwili obecnej na polskim rynku.Podstawową cechą ofert, która decyduje o kolejności w zestawieniu jest oczywiście oprocentowanie, które w głównym stopniu wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat przedstawia najlepiej oprocentowane lokaty terminowe dostępne na rynku. Lokaty zestawione są z najmniejszą kwotą, jaką trzeba zainwestować jak i czasem trwania. Kryterium decyzyjnym przy ustalaniu pozycji jest oprocentowanie lokaty – http://www.wybierarka.pl/lokaty (http://www.wybierarka.pl/lokaty). Ranking lokat tworzony jest zwykle na podstawie treści publikowanych przez banki na stronach internetowych. Oprocentowanie przedstawione jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.