Nabycie domu to jedna z nielicznych rzeczy, które zwykle robi się tylko jeden raz w życiu

Jeśli chcemy pobrać się z ukochaną osobą i zacząć odpowiedzialne życie, to zwykle chcemy zamieszkać na swoim. Rozglądamy się wtedy za przeróżnymi wariantami zakupu swojego domu.
Mało istotne czy chcemy kupić mieszkanie czy dom, zwykle bierzemy na to pożyczkę.

UE

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
rozliczenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty domów są w Polsce tak duże, że niestety niewielka grupa ludzi może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Jest to wydatek na całe życie, a kredyt niekiedy jest rozciągnięty nawet na 20 lat. Dlatego tak istotny zakup powinien być potwierdzony notarialnie. Notariusz sprawdza wszystkie sprawy dotyczące nieruchomości (jakiekolwiek długi, sukcesorów itd.) i jeżeli wszystko jest jak należy, to swoim podpisem stwierdza nasz prawowity zakup. Notariusz wystawia również akt notarialny, który musimy trzymać w bezpiecznym miejscu.kliknij tu kancelaria adwokacka częstochowa kancelaria adwokacka częstochowaMożemy wtedy cieszyć się i już zamawiać przeprowadzkę. Oczyma wyobraźni już widzimy jak umeblujemy pokój dzienny oraz kącik dla szkraba. Rzecz jasna usługi notariusza nie są bezpłatne. ceny za pomoc bez problemów możemy wyszukać w internecie. Powinniśmy porównać stawki w kilku biurach, ponieważ ustawa określa tylko cenę maksymalną, którą ma prawo narzucić notariusz za konkretne usługi. Cena minimalna zależy już od notariusza oraz konkurencji na rynku.

W każdym miasteczku znajdziemy biuro notariusza, a w wojewódzkich metropoliach jest ich naprawdę sporo, dlatego nie musimy się niepokoić, że na umówienie spotkania będziemy musieli sporo czekać.