Letnie wypady zagranicę. Dokąd najlepiej się wybrać?

Jeśli chodzi o wakacyjne typy, Europa ma do zaoferowania całkiem sporo kierunków. Jeżeli ktoś lubi słodkie nicnierobienie nad wodą na pięknych plażach, wybiera Bułgarię, Chorwację czy greckie wyspy. Jeśli góry i dużo górskich wędrówek – Szkocję, Słowację lub Czechy. Gdy chce zwiedzić zabytki i miejsca historycznie ważne, wybiera Litwę z Wilnem i Lwowem lub Francję. A jak zorganizować wakacje kiedy chce się połączyć to wszystko? Udać się do naszych zachodnich sąsiadów.

wysoki autokar

Autor: www.royal.class.Leroy-be – 2014 – Quality – Leroy
Źródło: http://www.flickr.com
W najbliższym sezonie warto wziąć pod uwagę Niemcy w planie urlopowych wyjazdów, choćby jedynie na weekend. Oczywiście, obiegowa plotka mówi, że Niemcy to drogi kraj, co może być prawdą gdy śpimy w ekskluzywnych hotelach, w których spanie kosztuje mnóstwo pieniędzy i stołujemy się w drogich restauracjach. Ale jeśli wybierzemy tańszą możliwość, o troszkę mniejszym standardzie albo na couchsurfing i posiłki w różnych jadłodajniach, mamy dużą szansę spędzić bardzo atrakcyjny urlop w bardzo korzystnej cenie. Kraj ten obfituje wiele atrakcji i wiele miejsc do zobaczenia. Można przygotować sobie objazdowy plan podróży, zaliczając kolejno przystanki w dużych niemieckich miastach, jak: Berlin, Frankfurt, Monachium, Heidelberg, Dusseldorf i Hamburg. Możemy zabukować taką objazdową wycieczkę w biurze podróży, wówczas noclegi, bus (warto poznać ofertę na – pronar zabudowa busa serwisowego) do Niemiec, posiłki są już wliczone w cenę, lecz trzeba mieć przy sobie dodatkowe kilkaset euro na bilety wstępu do muzeów, na wystawy, na zamki i w inne miejsca. Jednakże możemy taki wyjazd zorganizować samodzielnie, zdobywając wcześniej informacje o większych miastach i rezerwując sobie pokoje i bilety na bus do Niemiec. Oczywiście przy planowaniu kluczowe jest to, żeby uwzględnić stolicę Niemiec – Berlin. Krążą plotki, że Berlin to miasto, które nigdy nie śpi i jeśli w ciągu dnia oglądamy miejsca godne uwagi i zabytki, nocą musimy być we wszystkich najmodniejszych lokalach. Kluby są bardzo różne i niezależnie od naszych upodobań z pewnością trafimy na coś, co wpisze się w nasz gust. W odróżnieniu od innych miast, w Berlinie nie ma prawa mówiącego o godzinie obowiązkowego zamknięcia lokalu, więc imprezy bardzo często kończą się wczesnym rankiem.

W ostatnim czasie Niemcy rozwinęły również sieć term i kompleksów spa. Wizytę w takim miejscu także możemy zaplanować. Co więcej, możemy spędzić noc w Tropical Island, co dla wielu turystów jest najlepszą atrakcją.