Klauzule niedozwolone, regulamin sklepów internetowych – O czym musisz pamiętać? – odpowiedzi na najważniejsze pytania

Od czasu do czasu przeczytamy jakiś regulamin, czy to, kiedy bierzemy udział w którymś z konkursów, czy też, gdy kupujemy coś w sklepie internetowym. Jednak najczęściej wszystkie punkty tych regulaminów są dla nas niezbyt jasne. Tymczasem są firmy, które to wykorzystują. My zgadzamy się na przyjęcie tego, co przewiduje regulamin, przez kliknięcie, że go poznaliśmy.

A w regulaminie albo każdej innej umowie są klauzule niedozwolone, które powinny jakoś nas powstrzymać: . Jeżeli je dostrzeżemy powinniśmy to zgłosić. Tylko w momencie, kiedy rzeczywiście często korzystamy z zakupów online powinniśmy sprawdzić, co jest zaliczane do niedozwolonych klauzul. Jeżeli już się dowiemy będziemy bardziej świadomi naszych praw. A jak wiemy świadoma konsumpcja jest czymś odpowiedzialnym i co ważne daje nam większe poczucie kontroli związanej z tym, co robimy i co później przedsiębiorstwa mogą zrobić przykładowo z naszymi danymi.

Nie zapominaj – stale bądź na bieżąco. Wobec tego zachęcamy Cię do przejrzenia kolejnego tekstu, który ukryliśmy pod poniższym linkiem. Nie rozczarujesz się!

Regulaminy sklepów internetowych

regulamin

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach mało jest ludzi, którzy nie mieli okazji zrobić zakupów online. Wielu z nas ma już swoje pierwsze zakupy zrobione przez Internet za sobą. Niektórzy są szczęściarzami, bo odstali to, co zamówili i wszystko było w porządku, a niektórzy mieli pecha i dostali coś, co w ogóle nie wygląda podobnie do tego, co widzieli na zdjęciu. Te osoby, chcą złożyć reklamację, a tu się okazuje, że przed zakupem zapoznali się z regulaminem sklepu online i reklamacje owszem można składać, ale tylko, kiedy rzecz, która została dostarczona jest zniszczona, a nie niezgodna z opisem, bo przecież nieważne jaka sukienka, ważne, że sukienka.

Opracowaliśmy wpis o podobnej treści. Umieściliśmy go na następnej stronie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów z tym połączonych.

Wiadomo, że nie są to dobre praktyki, ale i takie się zdarzają.

Z tego powodu niesamowicie istotny jest regulamin sklepu internetowego (wzór na: ochrona klienta – Legalny Biznes), którego najczęściej nie chce nam się czytać. Zatwierdzamy, że przeczytaliśmy to, co jest w nim zawarte, a faktycznie nawet nie otworzyliśmy go w osobnej karcie. Dobrze, więc mieć świadomość, z jakim sklepem internetowym chcemy zawrzeć umowę, bo kupowanie w sieci, to pewnego typu umowa pomiędzy klientem a sprzedającym. Tak, więc upewnijmy się, czy wszystkie zasady nam pasują. Bo jeżeli zauważymy, że coś nie tak jest w regulaminie, to warto, to zgłosić do ludzi zajmujących się prawami konsumenta.