Kim jest tester oprogramowania i gdzie znajduje pracę? Na czym polega jego praca?

Jeszcze do niedawna stanowisko testera oprogramowania było oceniane dość marnie. W dzisiejszych czasach to uległo zmianie, a tester oprogramowania w branży IT jest coraz bardziej cenionym fachowcem. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź najłatwiej znaleźć w rzeczywistości, a ona pokazuje nam także na naszym przykładzie, że codziennie, czy to w sprawach zawodowych czy prywatnych, wykorzystujemy urządzenia it.

Testerzy oprogramowania

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com
Czy są to tradycyjne komputery, laptopy czy smartfony trudno sobie wyobrazić życie bez tego typu aktywności. Tym bardziej niezbędny jest internet, a w tym obszarze stale powstają nowe rozwiązania, produkowane są oprogramowania oraz aplikacje. Produkcja oprogramowania tworzona jest niezwykle dynamicznie. Wśród firm zapewniających tego rodzaju rozwiązania panuje dziś duża konkurencja.

By uzyskać przewagę w tym wyścigu należy umieć zaproponować nowe urządzenie. Najlepiej jednak, aby to urządzenie było innowacyjne, funkcjonalne i dość korzystne cenowo. W tym sensie niezwykle ważne jest środowisko produkcyjne oraz testowanie w cyklu tworzenia oprogramowania. Tester musi analitycznie myśleć, musi wykazywać chęć stałego uczenia się, a również wykazywać umiejętności priorytetyzacji działań. Powinien również mieć umiejętność pracy (Jesteś zainteresowany dobrą pracą? Sprawdź propozycje: workservice praca operator warszawa) w zespole, przy czym ceniona jest umiejętność konstruktywnej krytyki, co jest niezbędne przy przekazywaniu informacji zwrotnej programistom, z jakimi testerzy ściśle współpracują – www.

Tester oprogramowania Wrocław (zobacz kredyty dla firm wrocław) oczywiście powinien znać systemy komputerowe, ponadto musi być skrupulatny na tyle, iż umie wyłapać wszystkie niedociągnięcia. Jednocześnie dosyć ceniona jest cierpliwość, ponieważ ten zawód jest czasem żmudny i monotonny. Taka praca bardzo często obejmuje szerszy kontekst niż samo kodowanie.

Umożliwia spojrzenie na aplikację niczym na produkt, więc zapewnia szerszą perspektywę. Uwzględnia przeznaczenie i kwestię przydatności dla użytkownika. Zadania testera możemy podzielić na dwie dziedziny. Pierwsza z nich to testowanie funkcjonalne, podczas którego sprawdzana jest przydatność i sprawność aplikacji z poziomu użytkownika. Kolejny obszar to testowanie techniczne, gdzie badany jest metoda wytworzenia aplikacji. Dzięki takim czynnościom możliwe jest przygotowanie najlepszego oprogramowania.