Jakiego rodzaju dokumenty są konieczne przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego na kredyt.

Droga którą musi przebyć potencjalny posiadacz mieszkania wcale nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli chce się przy tym posiłkować kredytem.

Ale nawet przy kupnie za gotówkę od niektórych formalności uciec nie można, tyle że się nie będzie miało styczności z bankami. A ponieważ banki mają sporo wymagań w stosunku do kredytobiorców, to trzeba im przynieść sporo dokumentów związanych z dochodami i znalezioną nieruchomością. Przede wszystkim konieczne będzie przedstawienie informacji o zarobkach, w oparciu o które zostanie wyliczona kredytowa zdolność. Sprawdzana jest również historia kredytowa w BIK, aby kompleksowo ocenić stan potencjalnego klienta. Jeżeli to wszystko przejdzie się pozytywnie, to kolejnym etapem będzie kupowany lokal.
sprzedaż

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Przy mieszkaniu z rynku wtórnego konieczny będzie operat szacunkowy Bielsko, informujący o tym, ile ono jest rzeczywiście warte (polecany operat szacunkowy kraków). W oparciu o ten dokument bank wyznacza największą kwotę kredytu, która będzie możliwa do otrzymania, przede wszystkim chodzi tu o zabezpieczenie na hipotece. Wycena (zobacz więcej wycena monet online) przeprowadzona być musi przez uprawnioną do tego osobę, niektóre banków jeszcze wymagają, aby rzeczoznawca Bielsko-Biała był na ich wykazie ( na rzeczoznawcy.net.pl). Obecnie sporządzenie zwykłego operatu kosztuje do tysiąca złotych, a czas oczekiwania na dokument zależeć będzie w dużej mierze od tego, ile pracy będzie miała osoba go wykonująca.

W przypadku niedużych kwot pożyczki czasami banki decydują się na prostszą procedurę, to znaczy wartość nieruchomości jest w przybliżeniu wyznaczana przez ich pracowników.