Jakie są zalety umieszczania reklam na telebimach? Czy także w małych miastach przynosi taka reklama pożądane rezultaty?

Diodowe ekrany to znaczy telebimy to obecnie często komentowana forma reklamy zewnętrznej. Sporo ludzi zastanawia się czy to skuteczny sposób reklamowania własnych produktów lub firmy. Jeszcze kilka lat wstecz była to taka nowość i na pewno przyciągała ona wzrok ewentualnych klientów. Dzisiaj jednak telebimy już nie są tak zaskakujące z tego powodu osoby chcące reklamować własne produkty zastanawiają się czy skorzystać z tej reklamy. Na co zwracać uwagę jak chodzi o reklamę na telebimach?

Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnie istotną rolę, wręcz kluczową jeśli chodzi o telebimy pełni ich lokalizacja. Czy jest to telebim Suwałki czy może będzie on w jeszcze innym rejonie Polski, to zasada będzie bezsprzecznie ta sama. Taki ekran powinien być ustawiony tam, gdzie jest duże prawdopodobieństwo, iż ewentualny klient spojrzy na naszą reklamę – zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Takim przykładem na dobrą lokalizację są drogi przelotowe o dużym natężeniu ruchu. Są to także skrzyżowania, na jakich znajduje się sygnalizacja świetlna. W takim miejscu często kierowcy, ale też piesi zmuszeni są by się zatrzymać czekając na zmianę świateł. Wtedy jest chwila czasu aby na taką reklamę spojrzeć. W tego typu miejscach, w których trzeba czekać ludzie odruchowo zapełniają czymś czas i chociażby z nudów czytają reklamy na telebimach. Są one bez żadnego wysiłku zapamiętywane przez osobę czytającą.

reklama zewnętrzna

Autor: manhhai
Źródło: http://www.flickr.com
Badania przeprowadzone odnośnie możliwości, które dają różnego rodzaju formy reklamy outdoorowej potwierdzają, że obraz ruszający się jest zapamiętywany lepiej niż taki nieruchomy. O wiele częściej naszą uwagę zdobywają więc telebimy niż taki plakat z reklamą nawet gdyby był on naprawdę dużych rozmiarów. Ruch na telebimach przyciąga uwagę odbiorcy w taki sam sposób w każdym miejscu, niezależnie od tego czy jest to telebim Jelenia Góra, czy też w jakimś innym mieście. Dlatego z takiej formy reklamowania się możemy skorzystać właściwie w każdym miejscu. Nie jest ona jedynie domeną dużych miast. W związku z tym nawet w małych miejscowościach daje ona pożądane rezultaty.

Jak sądzisz? Czy dane na omawiany wątek są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (studioprinter.pl/witacze-gminne/), a znajdziesz w nim mnóstwo genialnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Reklama taka może posłużyć tak jako samodzielna kampania reklamowa, jak również może być dopełnieniem przekazu radiowego albo telewizyjnego – MEDAS Sp. z o.o.. Za sprawą telebimu nasza firma jest bardziej rozpoznawalna co przekłada na zyski ze sprzedaży naszego towaru. Warto w związku z tym zastanowić nad taką formą reklamy.