Co robić, gdy masz zamiar sprzedać swój biznes?

Sprzedam biznes – w prasie oraz sieci spotkać można cały szereg tego typu ogłoszeń.

wycena przedsiębiorstwa

Autor: Reuben Strayer
Źródło: http://www.flickr.com

branża

Autor: Stefan Erschwendner
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? Niestety spora część posiadaczy firm nie wytrzymuje konkurencji, która panuje na obecnym rynku produktów i usług. Wtedy nierzadko „ostatnią deską ratunku” okazuje się nabywca z zasobnym portfelem.
certyfikacja

Autor: brandbook.de
Źródło: http://www.flickr.com
Nim, jednakże zaczniemy myśleć o jakiejkolwiek transakcji musimy wykonać kilka niezmiernie ważnych czynności, takich jak choćby wycena przedsiębiorstwa. Jej podstawowym celem jest obiektywne i fachowe oszacowanie wartości wszystkich składników spółki w jednostkach monetarnych. Istnieje wiele różnego rodzaju sposobów ewaluacji.

Czy uważasz, że odnajdziesz konieczne informacje w odniesieniu do omawianego tematu? Oczywiście, że tak – przejdź do podstrony i kliknij w odsyłacz tutaj.

Zazwyczaj dzieli się je na trzy grupy – metody mnożnikowe, opcyjne oraz dochodowe. Pierwsza z nich jest dosyć często stosowana przez analityków giełdowych. Polega – jak nietrudno się domyślić – na określeniu ceny danej spółki na podstawie wartości podobnych przedsiębiorstw obecnych w branży. Druga z przywołanych strategii bazuje na modelu Blacka-Scholesa, a ostatnią uważa się za najbardziej uniwersalną. Wybór procedury zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć.

Jeśli masz ochotę w większym stopniu przeanalizować ukazany tu problem, to kliknij tutaj. Bez strachu, to wiarygodny link (http://adwokat-konysz.pl/zakres-uslug/obsluga-prawna-przedsiebiorcow/) – są tam ciekawe treści.

Trzeba zaakcentować, że wycena aktywów i pasywów przebiega w oparciu o reguły zapisane w ustawie o rachunkowości a także przepisach szczególnych –

Podlegają jej wszystkie środki trwałe, należności, kredyty, zobowiązania finansowe, fundusze, akcje w innych jednostkach, inwestycje krótko- oraz długoterminowe, nieruchomości, wartości prawne, itd.