Aplikacje do zarządzania magazynami

Sieć WWW zrewolucjonizowała sposób, w jaki sprzedaje się towary. Na początku pojawiły się aukcje online, gdzie ludzie oferowali zbędne przedmioty. Tę sferę sprzedaży błyskawicznie przejęli właściciele firm, którzy zaczęli tworzyć profile na stronach aukcyjnych i oferować masową sprzedaż swoich produktów.

Później w sieci powstało wiele sklepów wysyłkowych, specjalizujących się w przeróżnych sferach. O ile w tradycyjnym punkcie sprzedaży łatwo jest monitorować ilość towaru w magazynach, w sytuacji sklepu cyfrowego nie jest to takie łatwe zadanie. Odbiorca kupuje bowiem bez pomocy pracownika sklepu. Poza tym jednocześnie zakupów może dokonywać wiele osób. Narodził się więc problem z uaktualnianiem stanu magazynów z towarem w czasie rzeczywistym.

Rachunkowość

Źródło: sxc.hu

Zarządzanie e-sklepem
Sprzedaż produktu, którego nie posiada się w magazynie wydłuża czas realizacji zamówienia (a w części przypadków nawet na nie nie pozwala), co niekorzystnie wpływa na zadowolenie klienta z zakupów, w rezultacie niezadowolony klient (zobacz mystery shopping) może zrezygnować z innych zakupów w danym punkcie. Z tego powodu magazyn online musi być obsługiwany przez specjalną aplikację, która obserwuje jego stan. Dzięki takiemu aplikacji dużo łatwiej przeprowadza się transakcje, zarządzający magazynem dostaje gotowe zamówienia do skompletowania, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie liczby pracowników sklepu do minimum. Pozwala to rzecz jasna zmniejszyć i równocześnie (z wykorzystaniem programu) monitorować płace.

Jaką aplikację wykorzystać?
Jest sporo aplikacji pozwalających zarządzać nawet niezwykle dużymi sklepami udostępniającymi wysyłkę produktów do wszystkich krajów. Większa część z nich jest płatna, ceny są różne zależnie od ilości opcji jakie daje program. Dla biznesmenów posiadających małe, kilkuosobowe sklepy stworzony jest bezpłatny program magazynowy Darmowy program jest równie dobry, co jego komercyjne odpowiedniki. Jedynym odstępstwem jest automatyzacja części funkcji w programach przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw. W wyborze odpowiedniego programu magazynowego pomóc może opinia pozostałych przedsiębiorców – tę najlepiej zasięgnąć samodzielnie od znajomego, bądź na branżowych forach internetowych zrzeszających przedsiębiorców.